odoberajte náš Newsletter

Aby ste sa cítili s nami čo najlepšie, používame cookies. Pokračovaním v prehliadaní stránky bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním.

OK
Treenium.sk Treenium.sk
Kontaktujte nás +421 948 744 022+421 948 744 022

Štandard bytu

Opis štandardnej stavebnej realizácie bytového domu, bytov a nebytových priestorov v bytovom dome a prehľad ich štandardných vybavení.

Konštrukčný systém stavby

Nosný systém budovy je tvorený železobetónovým skeletom s horizontálnym stužením.

Deliace priečky

Medzibytové:

  • Deliace steny medzi bytmi sú betónové s akustickou odolnosťou.

Interiérové:

  • Deliace priečky v byte sú sadrokartónové s akustickou izoláciou a dvojitým opláštením s celkovou hrúbkou 100 mm, respektíve 125 mm.

Výška umiestnenia svetiel v byte

V obytných miestnostiach sa svetlá nachádzajú vo výške 2 600 mm.

V kúpeľni a WC je to 2 500 mm, respektíve 2 420 mm.

Okná

Veľkoformátové panoramatické sklenené tabule sú osadené do hliníkovej okennej konštrukcie. Rozmer okien je individuálny podľa platnej realizačnej dokumentácie zvoleného bytu. Okná sú otváravo-sklopné s tepelne izolačným trojsklom a akustickým útlmom. Sklo je bezpečnostné a odolné voči mrazu. Súčasťou okenného rámu sú aj ovládateľné akustické vetracie štrbiny zabezpečujúce mikrovetranie.

Detailné parametre:

  • súčiniteľ prechodu tepla Uw ≤1,0 W/m2K
  • vzduchová nepriezvučnosť: priemerne Rw = 38 dB
  • prenos farieb a priezračnosť: priemerne Ra = 96 %.

Povrchová úprava stien, stropov a podhľadov

Použitá je sadrová hladká omietka ošetrená dvojitým náterom bielej oteruvzdornej umývateľnej farby. Sadrokartónové konštrukcie sú ošetrené dvojitým náterom bielej oteruvzdornej umývateľnej farby. Alternatívnym riešením vybraných vnútorných povrchov je forma priznaného betónu.

Vykurovanie a teplá úžitková voda (TÚV)

Centrálna celoročná dodávka tepla do objektu je zabezpečená a pripojená na teplovodný rozvod z domovej kotolne umiestnenej na streche objektu, ktorá zabezpečuje prívod vykurovacej vody do jednotlivých bytov. Vykurovanie jednotlivých obytných miestností je následne riešené formou podlahového kúrenia. Mimo vykurovacej sezóny je možné využiť jeho elektronický ohrev. Chod a reguláciu teploty v jednotlivých miestnostiach ovláda užívateľ bytu pomocou priestorového termostatu s nastaviteľným cyklom.

Vzduchotechnika

Prívod čerstvého vzduchu do obytných miestností zabezpečujú vertikálne fasádne štrbiny s akustickým, protiprachovým filtrom. Odvetranie priestorov vrátane kúpeľne a WC je zabezpečené centrálnym ventilátorom umiestneným mimo priestoru bytu. Minimálna hygienická výmena vzduchu je zabezpečená nepretržite v kúpeľni a vo WC, kde je možné regulovať množstvo odvádzaného vzduchu. V kuchyni je možné osadiť cirkulačný digestor.

Chladenie

Príprava pre osadenie nástenných chladiacich jednotiek s diaľkovým ovládaním je v každej obytnej miestnosti. Pozostáva z prívodného potrubia chladiacej látky, odvodu kondenzátu a silnoprúdového el. pripojenia. Chladivo je pripravované centrálne.

Voda a kanalizácia

V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú privedené rozvody studenej vody a TÚV zaslepené. Na rozvody vody kanalizácie sú pripojené inštalované sanitárne zariadenia. Individuálne meranie spotreby je zabezpečené meračom umiestneným v chodbe pred bytom.

Silnoprúdová elektroinštalácia

Zásuvky 230 V sú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach bytu, v kuchyni a v kúpeľni. Vývody pre osvetlenie sú vyvedené v každej miestnosti a ukončené svorkami. Osadené sú zásuvky a vypínače bielej farby. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené prívody 230 V/16 A a 400 V/16 A pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov ukončené s 3 m rezervou. Individuálne meranie spotreby je zabezpečené prostredníctvom meracieho zaradenia umiestneného mimo priestoru bytu. Inštalované je dizajnové svietidlo v príslušnom krytí na balkón alebo lodžiu bytu, ovládané z obytnej miestnosti. Osvetlenie zelených balkónov je zabezpečené vhodným typom svietidiel, aby vynikla krása rastlinstva.

Slaboprúdová elektroinštalácia

Slaboprúdové bytové rozvádzače sú pripojené na spoločné dátové, telefónne a internetové pripojenie objektu optickým vláknom a koaxiálnym káblom. V každej obytnej miestnosti bytu je umiestnená zostava TV zásuvky a internetu (štruktúrovaná kabeláž). Komunikáciu medzi bytom a vstupnou recepciou umožňuje domáci videotelefón umiestnený pri vstupných dverách bytu.

Dvere

Vstupné:

  • Vstupné dvere do bytu sú protipožiarne, bezpečnostné a osadené v oceľovej zárubni. Farba ral podľa pd, panoramatický priezor.

Podlahy

V byte je akustická izolácia a poter.

Balkóny, lodžie:

  • Priznaný je gletovaný betón tmavosivej farby. Zábradlie tvorí kovová konštrukcia vo farbe fasády, vyplnené je bezpečnostným sklom. Odvodnenie balkónov a terás je riešené vyspádovaním podlahy do zvislého zvodu.

Podhľady

Znížené sadrokartónové podhľady v bytových priestoroch ponúkajú možnosť zabudovania zápustných bodových svietidiel.

Bytová zeleň

Balkóny a lodžie bytov sú doplnené o rozmanitú nízku a vysokú zeleň osadenú v masívnych kvetináčoch s vlastnou závlahou.

Pivničná kobka

Je súčasťou príslušenstva každého bytu. Pivničné priestory sú chránené odolnými oceľovoplechovými požiarnymi dverami, osadenými v oceľovej zárubni. Kobky sú tvorené oceľovou konštrukciou doplnenou drevotrieskovou výplňou s uzamykateľnými dverami. Na podlahe je protiprašný náter.

Garáž, parkovacie miesto

Z úrovne prízemia sa dostanete k vyhrievaným vjazdovým a výjazdovým rampám do garáží. Podlaha je brúsená betónová so vsypom. Vstupná brána je ovládaná diaľkovým ovládačom a sledovaná kamerovým systémom osadeným na vjazde aj výjazde. Sledovaná je úroveň CO2 a v prípade zvýšenej koncentrácie je využité automatické ovládanie ventilátorov. V garáži je inštalované štandardné aj núdzové osvetlenie. Odvodnenie podláh je zabezpečené suchými žľabmi.

Spoločné priestory na bytových podlažiach

Na podlahu je položená jednoducho udržiavateľná kobercová krytina dimenzovaná na extrémne zaťaženie. Bočné steny sú pokryté tapetami. Na stropoch sú umiestnené dizajnové svietidlá ovládané pohybovými detektormi a núdzové osvetlenie. Odvetranie chodieb je zabezpečené núteným spôsobom pomocou samostatného rozvodu vzduchotechniky na každom podlaží.

Spoločné schodiská

Spoločné schodiská sú prefabrikované, železobetónové, povrchovú úpravu tvorí protiprašný náter. Steny schodiskového priestoru sú z priznaného betónu.

Recepcia

Steny sú z priznaného betónu v kombinácii s obkladom a maľbou. schránky pre byty sú umiestnené vo vstupnej hale.

Výťahy

Vo výškovej budove sú umiestnené dva výťahy. Tvorí ich antikorová kabína a dvere, vnútro je tvorené kamennou podlahou a nástenným zrkadlom. Výťahy k bytom sú riešené bez potreby prestupu na recepcii pre vlastníkov bytov.

Terénne úpravy

Okolie objektu je zatrávnené, chodníky sú riešené betónovou zámkovou dlažbou.

Aby ste sa cítili s nami čo najlepšie, používame cookies. Pokračovaním v prehliadaní stránky bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním.